W Polsce żyje 19 mln kobiet, co stanowi prawie 52% populacji naszego kraju. Fundacja City OK, która zajmuje się pomocą w zakresie profilaktyki i ochrony zdrowia oraz lecznictwa, powstała z myślą o kobietach i dla kobiet. Pomagamy, wspieramy, edukujemy. W naszych kampaniach poruszamy tematy trudne i ważne dla kobiet, które nadal stanowią społeczne tabu.

Przemoc domowa, choroby cywilizacyjne takie jak depresja, zaburzanie odżywiania, nerwice czy choroby nowotworowe, co roku doprowadzają do wyniszczenia psychicznego lub śmierci tysiąca kobiet. Rozwody, samotne wychowywanie dzieci, brak wsparcia rodziny to codzienna rzeczywistość tysięcy z nas.

Wszystkie borykamy się z problemami, ale nie wszystkie z nas mają siłę, aby sobie z nimi samodzielnie poradzić. Dlatego powstała fundacja City OK. Chcemy pomagać i wspierać.

Jedną z form pomocy, a także głównym celem fundacji, jest budowa “Miasteczek City Ok”, w których udzielane będzie wsparcie psychologiczne, medyczne i prawne kobietom znajdującym się trudnej sytuacji życiowej.

“Miasteczka City OK”, które Fundacja planuje otworzyć we wszystkich dużych miastach w Polsce będą miejscem, gdzie kobiety po przejściach znajdą spokój, wsparcie i akceptację, a także możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami.