Warning: Creating default object from empty value in /cityok/wp-content/themes/salient/nectar/redux-framework/ReduxCore/inc/class.redux_filesystem.php on line 29
Fundacja City OK na rzecz kobiet po histerektomii – Fundacja City OK
Aktualności

Fundacja City OK na rzecz kobiet po histerektomii

By 7 października 2018 No Comments

Kampania “Kochanie, zostałam syrenką”, którą fundacja City OK planuje przeprowadzić w najbliższym czasie, będzie skierowana do kobiet  po zabiegu histerektomii, czyli usunięcia macicy. Co roku w Polsce wykonuje się około 25 tysięcy takich zabiegów, a u 300 na 100 tysięcy kobiet występują wskazania do wykonania tego typu operacji.

Syrenki,  mityczne pół-kobiety pół – ryby – tak nazwały się kobiety, które przeszły zabieg histerektomii, czyli usunięcia macicy. Histerektomia to nie tylko okaleczone ciało i problemy zdrowotne, ale też uraz psychiczny. Kobiety po operacji często nie potrafią zaakceptować nowej siebie, popadają w depresję i kwestionują własną kobiecość.

Jak poradzić sobie z problemami fizycznymi i psychicznymi po histerektomii, jak ułożyć związek i prowadzić szczęśliwe życie seksulane, jak poczuć się 100% kobietą. To tylko niektóre pytania, na które starają się znaleźć odpowiedź kobiety po histerektomii. Niestety, brak systemowych rozwiązań powoduje, że są one pozostawione same sobie i zmuszone do szukania odpowiedzi na własną rękę.

Z pomocą chce przyjść im nasza Fundacja i kampania “Kochanie, zostałam syrenką”, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy kobiet po histerektomii oraz  dostarczenie informacji na temat skutków zabiegu i sposobów radzenia sobie z nimi.